Yeni Sayfa 3
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

İzcilerimiz Jota Joti Jamboree etkinliğinine katıldı

İzcilerimiz Jota Joti Jamboree etkinliğinine katıldı

Tarih 22 Ekim 2015, 09:40 Edit⢠/> <a href=Admin

İzcilerimiz Jota Joti Jamboree etkinliğinine katıldı

Dünya izcilik teşkilatı tarafından her yıl düzenlenen ,Ekim ayının 2. hafta sonuna denk gelen 2 gününü,  Dünya izcilerin birbirleyle telsizler vasıtasıyla haberleşmesini sağlayan Jota Joti Jamboree etkinliğini Türkiyede düzenleyen 4 ilden biri olan Aksarayda, kardeş kulübümüz olan AKÇED GSİ kulübünün organize ettiği Jota Joti kampına 2 lider 3 ergin izci ile Kırıkkale Kale Gençlik GSİ Kulübü olarak faaliyette bizde bulunduk.

Kampta Hf band telsizi vasıtasıyla izcilerimiz  Dünya izcileriyle görüşmelerde ve etkileşimlerde bulundu.Kampta Okçuluk,Bocce ve Değerler eğitimi istasyonları ile dolu dolu bir kamp gerçekleşti.

 

Kamp bitiminden sonra izcilerimizi Aksarayın tarihi ve doğal güzellikleriyle buluşturduk.İlk olarak Somuncu baba külliyesi ve türbesini ziyaret ettikten sonra Selime köyündeki doğal güzellik ve tarihi kalıntıları izcilerimizle gezdik ve daha sonra Ihlara vadisi kanyonunda doğal güzellikleri gezdik ve tarihi kiliseleride gördükten sonra dönüş yoluna geçerek ilimize döndük.

 

JOTA (Jamboree on the Air) ve JOTI (Jamboree on the internet) Nedir?

JOTA, her yıl Ekim ayının 2. Hafta sonunda yapılır. JOTA, yerel saatle Cumartesi saat 00.01’de başlayıp Pazar gecesi saat 23.59’a kadar sürer. Bununla beraber bazı etkinlikler, uzun mesafe zaman aralıkları gözetilerek, cuma’dan pazartesi’ye kadar sürebilir.

Jamboree bilindiği üzere tüm dünya izcilerinin katıldığı çok amaçlı bir izcilik faaliyetidir. jota’nın tüm dünya izcilerinin havada buluştuğu bir faaliyettir. Uluslar arası nitelikte düzenlenen bu faaliyet dünya izcilerinin, kendi ülkelerinden birbirlerini havada ziyaret etmeleriyle gerçekleşir.

Bu faaliyet amatör telsizciler ve internet aracılığıyla dünyanın her bir yerinden izcilere ulaşılmasını sağlar. Bu sayede izciler diğer ülkelerdeki izcilerin yaptıkları faaliyetlerden haberdar olurlar. İzcilik içerisindeki en büyük katılımı sağlayan bu faaliyet her yıl Ekim ayında dünya izcilik bürosunun verdiği tarih ve saatler çerçevesinde 48 saat boyunca kesintisiz olarak sürdürülür. Faaliyet süresince çeşitli yarışmalar düzenlenir. Amaç, 48 saat süren bu faaliyette bir çok dünya izcisiyle görüşmek onlarla dostluk kurmak. karşılıklı barış mesajlarıyla ülkelerini ve izciliklerini tanıtmaktır.Bu haber 1574 defa okunmuå²®

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

İZCİLİK ÇALIŞMALARI

Kulübümüzden aşüre etkinliği

Kulübümüzden aşüre etkinliği Kulübümüzden aşüre etkinliği

İzcilere binicilik eğitimi verildi

İzcilere binicilik eğitimi verildi Kırıkkale Kale Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, "Ecdadını Tanıyan ve Yaşatan Filizler Projesi" kapsamında izcilere y...


HABER ARA


Gelişmiş Arama

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

EN ÇOK OKUNANLAR

Linkler

www.ihbarajans.com

 


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu