Yeni Sayfa 3
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Kırıkkale'de Yad günleri

Kırıkkale'de Yad günleri

Tarih 24 Kasım 2015, 00:10 Edit⢠/> <a href=Admin

Kırıkkale'de Yad günleri

Mehmed Zâhid Kotku (Rh.A.) ve Mahmud Es’ad Coşan (Rh.A.) Hocaefendiler, doğumlarının hicri yıldönümlerinde tüm yurtta olduğu gibi Kırıkkale'de de düzenlenecek özel bir programla yad edilecek.

 

            Ahlak Kültür ve Çevre Derneği (AKÇED) tarafından Kırıkkale İl Kültür Merkezi Konferans Salonu'nda düzenlenecek olan Yad Programına, Hocaefendilerin çok sayıda sevenlerinin katılacağı belirtildi.

 

            Yad Programı, gönüller Sultanı Mehmed Zâhid Kotku (Rh.A.) Hocaefendinin, doğumlarının 122. yılında; İlim, fikir ve gönül önderi Mahmud Es’ad Coşan (Rh.A.) Hocaefendi ise doğumlarının 80. yılında Hicri 15 Safer 1437, Miladi 27 Kasım 2015 Cuma günü saat 18:30'da başlayacak.

 

            Çeşitli etkinliklerin de yapılacağı Yad Programında, İlahiyatçı-Yazar Asım Cengiz Gür de "Salih Kulların Anıldığı Yere Rahmet İner" konulu bir konferans verecek.

 

            AKÇED Başkanı Atilla Dulkadir yaptığı açıklamada hocaefendilerin Kırıkkale'de Yad edilmelerinin sevenleri için büyük önem ve anlam taşıdığını söyledi.

 

            İslam’ın yüzyıllar boyunca Peygamber Efendimiz (sas)’in varisleri olan âlimler tarafından insanlara anlatıldığını ve günümüzde de, insanları irşad eden, onları Hakk’a yönlendirecek âlimlere, mürşidlere her zamankinden daha fazla ihtiyaç olduğunu hatırlatan Dulkadir, "İslamı öğrenme, yaşama ve anlamada Mehmed Zâhid Kotku ve Esad Coşan Hocaefendilerimiz gibi âlimlerin etkisi ve katkısı büyük olmuştur. Hocaefendilerimizin hizmetleri yaşadıkları dönemde etkileri devam ettiği gibi vefatlarından sonra da bu etki çeşitli eserleriyle aynı şekilde devam etmektedir. Bu Yad Programında o büyük şahsiyetleri yeniden hatırlamak ve yeni neslimize onları tanıtmayı amaçladık. Bay bayan, küçük büyük tüm halkımızı bu özel günümüze bekliyoruz” dedi.  Bu haber 1704 defa okunmuå²®

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

GÜNCEL HABERLERİMİZ

KONGRE İLANI

KONGRE İLANI Derneğimizin Olağan Genel Kurul Toplantısı 27/03/2021 tarihinde saat 12.00’de Kulüp Binamızda yapılacaktır.

Ufka Yolculuk ödülleri sahiplerini buldu

Ufka Yolculuk ödülleri sahiplerini buldu Kırıkkale’de Ufka yolculuk 7. Bilgi ve Kültür Yarışmaları’nda dereceye giren öğrencilere ödülleri düzenlenen törenl...


HABER ARA


Gelişmiş Arama

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

EN ÇOK OKUNANLAR

Linkler

www.ihbarajans.com

 


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu