Yeni Sayfa 3
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Kırıkkale'de Ufka Yolculuk 4 yarışması Yapıldı

Kırıkkale'de Ufka Yolculuk 4 yarışması Yapıldı

Tarih 05 Nisan 2016, 13:50 Edit⢠/> <a href=süleyman

dünyada ve tüm yurtta olduğu gibi ufka yolculuk kültür yarışması Kırıkkalede de Yapıldı

Türkiye genelinde Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile Son Peygamber Platformu'nun ortaklaşa olarak düzenlediği, Kırıkkale'de ise Kale Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü tarafından bu yıl 4'ncüsü düzenlenen "Hadis" konulu Ufka Yolculuk Kültür Yarışması sınavına Türkiye genelinde 359 bin 612, Kırıkkale'de ise 2 bin 700 kişinin başvuruda bulunduğu belirtildi.

Ufka Yolculuk İl Temsilcisi İlker Akgün, yaptığı açıklamada kent merkezi ve ilçelerde yarışmanın sorunsuz olarak tamamlandığını söyledi.

Yarışma sayesinde birçok kişinin Peygamberimizin hadislerini doğru kaynaktan öğrendiğini belirten Akgün,

"Bu yıl yaklaşık olarak 2 bin 700 kişinin katılımı ile ilçeler dahil kent genelinde yarışmamız tamamlandı. Ufka Yolculuk bundan böyle bir marka haline geldi. Bu marka birinci yılda ilmihal, ikinci yılda Kur'an-ı Kerim meali, üçüncü yılda Peygamber efendimizin hayatı, bu yıl ise Diyanet İşler Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Özavşar tarafından hazırlanan "Riyazu's Salihin 1001 Hadis Seçkisi" kitabından yarışma gerçekleştirildi. Yarışma tüm yurtta eş zamanlı olarak gerçekleştirildi. Amacımız bir farkındalık oluşturarak Peygamber efendimizin bu vesileyle hayatını ve hadislerini öğretmektir" dedi.

Akgün, şunları söyledi:

"Son günlerde Peygamber efendimizin hadislerine yönelik bir saldırı var. Hadisin geçersizliğini, Kur'an-ı Kerim üzerinde, Peygamber efendimizi öteleme anlamında bir anlayış var. Bizler Peygamber efendimizin hadislerini ön plana çıkaran bir yarışma yaparak toplumumuzda hadisin önemini, Peygamber efendimizin önemini, hadisle ilgili bütün doğru bilgileri doğru kaynaktan, doğru kişiden topluma ulaştırmak, toplum üzerinde bir farkındalık oluşturmak için bu yarışmayı düzenledik. Beklediğimiz katılım da sağlanmış oldu."

6 farklı kategoride yapılan yarışmada en küçük yarışmacı Muhammed Ali Başkaya (8) ve en yaşlı yarışmacı Ekrem Kartal (43) ile birçok aday yarışma öncesi hadis kitabını okuyarak eksik olan dini bilgilerini hadisler ışığında daha kapsamlı olarak öğrendiklerini ifade ettiler.

2 saat süren yarışmanın sonuçlarının 21 Nisan 2016 tarihinde açıklanacağı kaydedildi.

Yarışmaya giren adaylar ve onları dışarıda bekleyen aileleri ise böyle bir yarışmanın düzenlenmesinden dolayı yetkililere teşekkür ettiler.


Bu haber 1369 defa okunmuå²®

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

GÜNCEL HABERLERİMİZ

KONGRE İLANI

KONGRE İLANI Derneğimizin Olağan Genel Kurul Toplantısı 27/03/2021 tarihinde saat 12.00’de Kulüp Binamızda yapılacaktır.

Ufka Yolculuk ödülleri sahiplerini buldu

Ufka Yolculuk ödülleri sahiplerini buldu Kırıkkale’de Ufka yolculuk 7. Bilgi ve Kültür Yarışmaları’nda dereceye giren öğrencilere ödülleri düzenlenen törenl...


HABER ARA


Gelişmiş Arama

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

EN ÇOK OKUNANLAR

Linkler

www.ihbarajans.com

 


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu