Yeni Sayfa 3
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

M. Gencer Akbulut beyefendi dâr'ul bekaya irtihal etti

M. Gencer Akbulut beyefendi dâr'ul bekaya irtihal etti

Tarih 27 Temmuz 2016, 18:29 Edit⢠/> <a href=Admin

İlim, fikir ve gönül önderi cennetmekân merhum Mahmud Es'ad Coşan Hocaefendi ile Vefa Lisesi'nden okul arkadaşı ve yakın dostu olan yüksek mimar ve mühendis Melek Gencer Akbulut beyefendi, Almanya'da geçirdiği rahatsızlık sonrası dün geldiği Türkiye'de bu sabah 80 yaşında Hakk'ın rahmetine kavuştu.

"Biz şühpesiz (her şeyimizle) Allah'a aitiz ve (sonunda) yine O'na döneceğiz." Bakara Suresi - 156

İlim, fikir ve gönül önderi cennetmekân merhum Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendi ile Vefa Lisesi’nden okul arkadaşı ve yakın dostu olan yüksek mimar ve mühendis Melek Gencer Akbulut beyefendi, Almanya'da geçirdiği rahatsızlık sonrası dün geldiği Türkiye'de bu sabah 80 yaşında Hakk'ın rahmetine kavuştu.

Gencer Akbulut'un naaşı, yarın 
(28 Temmuz Perşembe) öğle namazını müteakiben İstanbul Eyüp Sultan Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından Eyüp Kabristanlığı'na defnedilecek. Taziyeler İskenderpaşa Camii'nde kabul edilecek. 

10 Zilka'de 1357 / 1 Ocak 1939 tarihinde dünyaya gelen ve üniversite eğitiminden sonra 1961 yılında Almanya’nın Münih şehrine yerleşen Gencer Akbulut, uzun yıllar ticaretle iştigal etti. Merhum Es’ad Coşan Hocaefendi tarafından mesleğinde mahir gösterilen şahsiyetlerin arasındaydı.

Akademik çalışmalar için Almanya’ya gittiği yıllarda Es’ad Coşan Hocaefendi’nin hizmetinde bulunan, kendisine yakın ilgi gösteren ve dostluğunu kazanan Gencer Akbulut, aynı zamanda Es’ad Coşan Hocaefendi’nin birçok seyahatine eşlik etti.

Es’ad Coşan Hocaefendi’nin manevi şahsiyetinin yanı sıra akademik, entelektüel ve vizyoner özelliklerine önem verdiğini her platformda dile getiren Gencer Akbulut, Almanya’da Es’ad Coşan Hocaefendi’nin hizmet anlayışının ve hedeflerinin kavranması yönünde samimi gayretlerde bulundu ve bu alanda faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının kurulmasında öncülük etti.

Sosyal çalışmalarda projeli, düzenli, ciddi ve samimi çalışma usullerine önem veren Gencer Akbulut, Avrupa’da İslam’ın doğru anlaşılması ve samimiyetle yaşanması için gayret sarf etti. 

Almanya'da geçirdiği rahatsızlık sonrası dün Türkiye'ye getirilen ve bu sabah İstanbul'da Hakk'ın rahmetine kavuşan Gencer Akbulut beyefendiye Allah-u Teâlâ’dan rahmet ve mağfiret, ailesine, yakınlarına ve sevenlerine sabr-ı cemil dileriz.

Bu haber 1450 defa okunmuå²®

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

GÜNCEL HABERLERİMİZ

KONGRE İLANI

KONGRE İLANI Derneğimizin Olağan Genel Kurul Toplantısı 27/03/2021 tarihinde saat 12.00’de Kulüp Binamızda yapılacaktır.

Ufka Yolculuk ödülleri sahiplerini buldu

Ufka Yolculuk ödülleri sahiplerini buldu Kırıkkale’de Ufka yolculuk 7. Bilgi ve Kültür Yarışmaları’nda dereceye giren öğrencilere ödülleri düzenlenen törenl...


HABER ARA


Gelişmiş Arama

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

EN ÇOK OKUNANLAR

Linkler

www.ihbarajans.com

 


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu