Bilek güreşi elemeleri


Açıklama: Bilek güreşi elemeleri
Kategori: GENÇLİK ÇALIŞMALARI
Eklenme Tarihi: 13 Aralık 2014
Geçerli Tarih: 16 Nisan 2021, 14:26
Site: KALE GENÇLİK SPOR VE İZCİLİK KULÜBÜ-KIRIKKALE
URL: http://www.kalegenc.com/haber_detay.asp?haberID=85


Kırıkkale'de bilek güreşi il elemeleri yapıldı

Kırıkkale'de Kale Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübü tarafından "Genç Erkekler" kategorisi bilek güreşi il elemeleri yapıldı.

17 Ağustos Kapalı Spor Salonunda düzenlenen elemelere Kırıkkale Valisi Ali Kolat, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Harun Karabulut, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, Kale Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Başkanı Mustafa Susam ve sporcular katıldı.

Bilek güreşi elemeleri açılışında konuşma yapan Vali Kolat, bilek güreşinin Kırıkkale'de gençler arasında gün geçtikçe ilgi duyulan bir spor dalı olduğunu söyledi.
Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile diğer yetkililere emeklerinden dolayı teşekkür eden Kolat, sporcuların, 27 Aralık'ta Ankara'daki Türkiye finallerinin yapılacağı müsabakalarda Kırıkkale'yi temsil etmelerinden büyük mutluluk duyacaklarını belirtti.

Kolat, elemelerde gençlerle bilek güreşi yaparak etkinliğe destek verdi.
Bilek güreşi müsabakalarını Ankara'dan gelen hakem Çağlar Bozoğlu yönetti.
Kale Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Başkanı Susam da, müsabakaların 6 kategoride yapılarak dereceye giren sporcuların 27 Aralık tarihinde Ankara'da Türkiye finallerinin yapılacağını burada yüksek başarılar beklediğini dile getirdi.

Programda yapılan müsabakaların ardından dereceye giren sporculara madalyaları ve belgeleri verildi.